Menu

Przez co nie masz ochoty na seks?

13 marca 2015 - problemy z potencją
Przez co nie masz ochoty na seks?

indeks1

Co tłumi chęci do uprawiania seksu?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co kłopoty z erekcją lub impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na niskie libido lub nawet jego brak, mogą uzyskać erekcję, nawet, jeśli utracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może wynikać z bardzo różnych powodów, które obejmują zarówno problemy fizyczne oraz psychiczne. Te pierwsze to na ogół choroba alkoholowa, uzależnienie od narkotyków, otyłość, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca albo skutki uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido czy wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm oraz kłopoty w związku. Niskie cialis w zelu libido może też wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań związanych z traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Nerwowa atmosfera

Większa część mężczyzn przeżywa stres na skutek kłopotów w pracy lub problemów w związku bądź w rodzinie. Może to owocować istotnym obniżeniem libido. Niezależnie od przyczyn stresu, organizm ludzki ma genetyczną tendencję do reagowania na niego przygotowaniem do walki albo ucieczki. Z tego powodu wydziela hormony takie jak kortyzol i adrenalina, które w naturze mają pobudzać go do działania. Ciężko jednak po otrzymaniu reprymendy od zwierzchnika zacząć go bić lub uciekać, dlatego z reguły tłumimy tę naturalną reakcję, powodując, iż skumulowana energia i napięcie nie znajdują ujścia. Jeżeli przez długi czas trwasz w podobnej sytuacji nie próbując rozładować swoich nerwów, musisz liczyć się z pojawieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym problemów seksualnych, takich kamagra w zelu jak brak popędu płciowego czy brak zainteresowania seksem.